MEZIZUBNÍ KARTÁČKY A SPRÁVNÉ ČIŠTĚNÍ ZUBŮ

Mezizubní kartáčky slouží k čištění mezizubních prostorů a jejich pravidelné používání je bezmála stejně tak důležité jako čištění klasickým zubním kartáčkem. Mezizubní kartáčky bychom měli používat především po důkladném večerním čištění zubním kartáčkem. Na trhu je celá řada mezizubních kartáčků od různých výrobců, lišících se svým designem.

foto-4b952bf60bcfd-1U mezizubního kartáčku je ale důležitá jeho barva. Barva kartáčku udává jeho velikost tzn. informuje nás o jeho šířce. Vybrat šířku kartáčku podle šířky mezizubního prostoru je velmi důležité. Příliš úzký kartáček v mezizubním prostoru není efektivní a naopak příliš široký by zase mohl poškodit dáseň nebo i zub. Ideální velikost by měla být taková, že štětiny kartáčku budou vyplňovat celý mezizubní prostor a zároveň by mělo docházet k minimálnímu kontaktu ocelového drátu se zubem.

sondaKe správnému určení mezizubního kartáčku je vhodná konzultace se zubním lékařem, nebo zubní hygienistkou. Některé firmy nabízí takzvané mezizubní sondy. Jedná se o jakýsi kuželík, který má barevnou stupnici a zavádí se do mezizubního prostoru. Jakmile ucítíme tlak při zavádění, odečteme barvu na kuželíku. Tyto sondy nám umožní určit velikost mezizubního prostoru a zároveň nás informují o vhodné velikosti kartáčku. Každý výrobce má svou barevnou škálu, své velikosti kartáčků a svůj design. Proto je vhodné si vyzkoušet více druhů kartáčků od různých výrobců, dokud nenajdeme ten, který nám bude maximálně vyhovovat.

Práce s mezizubním kartáčkem

produkt2-mezizubni Před zavedením kartáčku do mezizubního prostoru je nutné mít vybranou správnou velikost viz.výše. Kartáček přiložíme k mezizubnímu prostoru a zavedeme ho s mírným tlakem a vibrací. Měl by se tak dostat na druhou stranu, jinak hrozí kumulace plaku a potravy v mezizubním prostoru. Poté provedeme 3-4. Tento postup opakujeme u každého mezizubního prostoru.

[su_vimeo url=“http://vimeo.com/29654775″]

3 thoughts on “MEZIZUBNÍ KARTÁČKY A SPRÁVNÉ ČIŠTĚNÍ ZUBŮ

  1. Dobrý den,
    rychlost opotřebení mezizubních kartáčků je velmi individuální. Záleží na kartáčku samotném a také na technice čištění mezizubních prostor. Dvě až tři použití jak uvádíte jsou opravdu málo. Ve vašem případě je na místě si nechat přeměřit velikost mezizubních prostor na dentální hygieně, případně doma pomocí mezizubní sondy.
    Rychlé opotřebování kartáčků může být způsobeno jich nevhodnou velikostí.

  2. Dobry den, chtela bych se zeptat, jak dlouho by mel vydrzet mezizubni kartacek? Po dvou az trech pouziti mam kartacek temer bez stetinek a musim si brat novy. Jenze cena mezizubnich kartacku je pomerne vysoka na takovou spotrebu.
    Dekuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Top