DISKUZE O VŠEM, CO VÁS ZAJÍMÁ


Vítejte Host 

Zobraz/skryj hlavičku

Vítejte, zadání příspěvku v tomto fóru vyžaduje registraci.

Stránky: [1]
AutorTéma:Zubní korunky
megova
Nováček
Příspěvků: 3
Příspěvek Re: Zubní korunky
dne: 29.7.2014 10:50

Dobrý den, do mrtvého zubu, který se ulomil, mi byl vložen čep pro nasazení korunky. Ale bohužel hned druhý den mne to začalo bolet(možná už první den, ale přes anestezii jsem to necítila), po opětovné návštěvě bylo na rentgenu zjištěno, že čep byl nasazen křivě a tlačí na kořen - kořen je nakřivo a čep na něj tlačí rovně. V důsledku toho nebolí pouze daný zub, ale i 4 vedle. (ošetřený je 5 vlevo dole) Předtím vůbec nic nebolelo a žádný zánět nebyl. Paní zubařka tvrdí, že nepůjde odstranit chybně nasazený čep, ale bude nutné vytrhnout celý kořen. Tudíž přijdu o celý zub a okolní zuby jsou zdravé a nechci je kvůli můstku nechat zbrousit. Je možné ještě nějakým způsobem odstranit křivý čep a zachovat kořen? Děkuji. Ivana

Zubní-
lékař
Administrátor
Příspěvků: 35
Příspěvek Re: Zubní korunky
dne: 29.7.2014 17:57

Dobrý den, děkuji Vám za Váš dotaz. Z toho co píšete usuzuji, že by mohlo jít o perforaci kořene nešetrnou preparací na kořenovou nástavbu. Perforace hrozí právě v takovém případě, kdy má kořen oproti korunce abnormální směr a před preparací nebyl zhotoven RTG snímek. Jedná se o závažný stav, kdy extrakce bývá často jediným řešením. Abych si mohl udělat lepší obrázek o situaci, bych potřeboval, abyste mi zaslala Váš RTG snímek na email zubzazubem@gmail.com . Třeba se nejedná o perforaci a problém může být jinde. Dále záleží na materiálu kořenového čepu ( kov x plast ). Plastovou kořenovou nástavbu dokáží někteří zubní lékaři z kanálku odstranit a případnou perforaci ošetřit pomocí materiálu MTA. Takovéto ošetření probíhá pomocí mikroskopu a cena se často pohybuje jako za zubní implantát a prognoza nemusí být valná. Jestli nemáte zájem o zubní můstek, doporučuji ošetření pomocí zubního implantátu.

megova
Nováček
Příspěvků: 3
Příspěvek Re: Zubní korunky
dne: 30.7.2014 08:49

Děkuji za rychlou odpověď, RTG bohužel před výkonem dělán byl,čep je kovový, bolest se stupňuje, takže jdu bohužel za chvíli na pokus o odstranění čepu, který ale prý nejspíše nepůjde.Nicméně váš názor mi pomohl v rozhodování.

Zubní-
lékař
Administrátor
Příspěvků: 35
Příspěvek Re: Zubní korunky
dne: 30.7.2014 21:39

Nemate za co. Jsem rad, ze jsem Vam mohl pomoci.

megova
Nováček
Příspěvků: 3
Příspěvek Re: Zubní korunky
dne: 30.7.2014 23:33

Jen dovětek, čep se naštěstí podařilo vyndat, perforace kořene to naštěstí také nebyla, ale zatím nezjištěna příčina potíží(ani na RTG), tlak se povolil, bolest se zmenšuje, na mou žádost zatím počkáme, zda-li se to neuklidní úplně a pak uvidím. Moc děkuji za radu. Ještě se prosím zeptám, jestli existují i jiné vhodné čepy, než kovové. Třeba mám nějakou alergii (před dvaceti lety po autonehodě jsem také měla negativní reakci těla na kov, kterým byly sešroubovány kosti a muselo se to vyndat)

Host

Příspěvků: 26
Příspěvek Re: Zubní korunky
dne: 31.1.2015 10:04

Dobrý den,
chtěla bych vědět na kolik peněz by vyšlo kdybych chtěla všechny zuby nechat udělat s celokeramiky?
Děkuji za odpověd.
S pozdravem Zdenka Horníková

Zubní-
lékař
Administrátor
Příspěvků: 35
Příspěvek Re: Zubní korunky
dne: 31.1.2015 10:09

Dobrý den, cena se může výrazně lišit podle použitého keramického materiálu, způsobu výroby náhrady a spoustu dalších faktorů. To, jestli se jedná o rozsáhlý můstek, nebo jednotlivé korunky, už cenu příliš neovlivní. Nejčasněji se cena pohybuje okolo 4 500 Kč za korunku. Může být nižší, ale také výrazně vyšší.

Host

Příspěvků: 26
Příspěvek Re: Zubní korunky
dne: 31.1.2015 10:11

Dobrý den, chtěla jsem s zeptat jestli pojišťovna (vzp) nějak proplácí korunku na horní jedničce ? A jestli ne tak jak dlouho průměrně vydrží pryskyřičná korunka ? já jen že bych potřebovala po dobu trvání Md něco méně nákladného než se vrátím do práce. Zlomil se mi zub a v lednu jdu na kořenovou nástavbu a na korunku tak abych věděla co a jak .Předem děkuji za odpověď

Zubní-
lékař
Administrátor
Příspěvků: 35
Příspěvek Re: Zubní korunky
dne: 31.1.2015 10:11

Dobrý den, zdravotní pojišťovna proplácí pryskyřičnou korunku. Životnost této korunky je velmi individuální. Dobře zhotovená pryskyřičná korunka může vydržet řádově i roky. Je však potřeba tuto korunku příliš nepřetěžovat a počítat s tím, že po pár letech se estetika korunky snižuje z důvodu jejího zabarvení.

Host

Příspěvků: 26
Příspěvek Re: Zubní korunky
dne: 15.9.2015 09:31

Dobrý den, mám keramickou korunku již 10 let. Dobře 2-3 roky cítím tlak , někdy bolest a lehce zápach. Hygienu provádím mezizubním kartáčkem ale není to úplně ono. Chtěla jsem po p. doktorce korunku sundat vyčisti popřípadě udělat novou ale vždy se mě dostane odpověď , že tam je vše v pořádku protože dáseň není zarudlá. Můj dotaz zní, zda po tak dlouhé době by se korunka opravdu neměla obnovit a z čeho tedy je tlak a bolest. Zuby kolem mám naprosto v pořádku. Děkuji za odpověď. Příjemný den Korbičková

Zubní-
lékař
Administrátor
Příspěvků: 35
Příspěvek Re: Zubní korunky
dne: 5.12.2015 12:08

Dobrý den, v případě, že je zubní korunky funkčně i esteticky vyhovující, není důvod ji měnit. Tlak, nepříjemný pocit a pachuť může být způsobena vznikajícím zánětem kolem kořene zubu. takový to zub je zpravidla mrtvý. Místo živé a zdravé zubní dřeně obsahuje tlející a infekční tkáň. Je třeba vyšetřit i tuto možnost. V případě, že je tomu tak, je řešením endodontické ošetření.

Stránky: [1]
Mingle Fórum by cartpauj
Verze 1.0.33.2 ; Stránka načtena za 0.05 vteřin.
Top